Zakup i montaż wanny

Zakup i montaż wanny

Rezygnacja z prysznica i wybór wanny, to wciąż popularny sposób na aranżację przestrzeni w łazience. Wiele osób ceni długie odprężające kąpiele i trudno byłoby im z nich zrezygnować. Jednocześnie duży wybór wanien sprzyja dopasowaniu ich nawet do niewielkich pomieszczeń. Przed zakupem wanny i jej montażem trzeba jednak odpowiednio przygotować miejsce w łazience.

Wybór formy
Wannę najbezpieczniej kupić wówczas, gdy posiadamy już meble łazienkowe i wiemy, ile miejsca możemy na nią przeznaczyć. Niestety podejmowanie impulsywnych decyzji i zakup wanny już na początku, może spowodować, że trudno nam będzie zapewnić miejsce dla innych niezbędnych urządzeń. Nie trzeba przy tym obawiać się, że nie znajdziemy odpowiedniego modelu, który wpasuje się w aranżację – producenci oferują już nie tylko prostokątne wanny, ale także narożne modele o kształcie trójkąta czy pięciokąta. Dzięki różnym propozycjom, które bez trudu można odnaleźć w sklepach budowlano-wykończeniowych, wanna staje się nie tylko praktycznym elementem łazienki, ale także jej ozdobą.

Montaż wanny
Wiele osób podczas remontu łazienki zdaje się na doświadczoną ekipę, ale samodzielne zamontowanie wanny także jest możliwe. Z pomocą przychodzą producenci, który oferują stelaże dopasowane do konkretnego modelu. Często ich dodatkową zaletą jest możliwość regulowania wysokości. Do wyboru najczęściej jest wariant drewniany lub stalowy.
Więcej problemów może sprawić instalacja wanny z hydromasażem – urządzenia muszą mieć zapewniony dostęp powietrza, które zasysają w trakcie pracy. Także obudowa powinna zostać zamontowana w taki sposób, by umożliwić swobodny dostęp w razie awarii mechanizmu. Zbyt szczelna spowoduje konieczność jej całkowitego rozebrania, co pociągnie za sobą kolejne wydatki, oprócz samej naprawy.
Z montażem wanny nieodłącznie związana jest kwestia obudowy oraz uwzględnienia dodatkowych akcesoriów: półki na kosmetyki lub uchwytów pomocnych przy wstawaniu. Lepiej upewnić się, czy na pewno mamy wszystkie elementy i narzędzia, niezbędne przy ich montażu. Wybór obudowy wanny to kwestia związana głównie z estetyką. Ułatwieniem mogą być gotowe obudowy wykonane ze szkła, drewna lub akrylu. Producenci przygotowują je z myślą o konkretnych modelach, dlatego łatwo o ich dopasowanie. Wannę można także obudować glazurą.

http://muratordom.pl/lazienka/wanny-i-natryski/wybieramy-wanne,48_1104.html


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *