Wybieramy tarczową szczotkę drucianą

Wybieramy tarczową szczotkę drucianą

​Szczotki druciane tarczowe to najczęściej narzędzia o okrągłym kształcie z elementami ze stali węglowej lub nierdzewnej. Producenci części i warsztaty maszynowe wykorzystują je do przygotowania powierzchni, usuwania zadziorów i wykańczania powierzchni. Zastosowanie szczotki obejmuje usuwanie rdzy, farby i kamienia spawalniczego.

Szczotki druciane są używane również do czyszczenia metalu i wygładzania krawędzi. Szczotki tego typu posiadają zazwyczaj otwór ułatwiający mocowanie ich do narzędzi szlifujących. Dostępne są różne rodzaje tarczowych szczotek drucianych, ale wybór narzędzia nie ogranicza się jedynie do rodzaju materiału, z którego wykonane są druciki. Aby kupić odpowiednią szczoteczkę, trzeba również zrozumieć różnice między drutem karbowanym, a drutem skręcanym. Należy również wziąć pod uwagę średnicę tarczy, rozmiar drutu i długość przycięcia.

Szczotki z drutem karbowanym, a szczotki z drutem skręcanym
Przy szczotkach z drutu karbowanego, cięcie i czyszczenie odbywa się za pomocą końcówki narzędzia; jednak małe kawałki drutu mogą odłamywać się podczas normalnych operacji obróbki metalu. Zwykle szczotki z karbowanymi drutami służą do lżejszych prac. Szczotki tarczowe mogą mieć również skręcane końce, które sprawiają szczotkowanie jest bardziej intensywne. Takie szczotki dostępne w wersjach jednorzędowych, dwurzędowych i garnkowych. Narzędzia dwurzędowe oferują bardzo szybkie polerowanie i czyszczenie na dużych powierzchniach. Szczotki garnkowe zapewniają najbardziej agresywne działanie szczotkujące. Ten rodzaj szczotek przeznaczony jest do zadań specjalnych.

Średnica szczotki, rozmiar drutu i długość przycięcia
Szczotki z drutu są dostępne w różnych średnicach. Dzięki temu możemy je z łatwością dostosować do wykonywanych czynności: przygotowania powierzchni, usuwania zadziorów i wykończenia powierzchni. Pamiętajmy, że mniejsze powierzchnie nie zawsze wymagają mniejszych narzędzi, dlatego ważne jest, aby dobrze ocenić wszystkie wymagania. Wiele zależy od rozmiaru drutu i długości przycięcia. Wybór największego rozmiaru drutu nie zawsze jest właściwą decyzją. Szczotki o krótszych długościach są bardziej wydajne, ale mniej elastyczne. Kupując szczotki tarczowe zawsze stawiajmy na ich dobrą jakość. W przeciwnym razie szczotka bardzo szybko się zużyje i nie spełni dobrze swojej funkcji.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *