Urządzanie łazienki krok po kroku

Urządzanie łazienki krok po kroku

Łazienka to szczególne miejsce w domu, w którym nie tylko wykonujemy poranną i wieczorną toaletę, ale również relaksujemy się i regenerujemy. Dobrze zaaranżowana łazienka powinna być zarówno piękna jak i funkcjonalna. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie meble łazienkowe?

Rynek oferuje nam szeroki wybór modeli armatury i mebli łazienkowych, które często przypominają meble pokojowe. Dostępne są w najróżniejszych kolorach i wykonane z różnorodnych materiałów. Przy zakupie mebli łazienkowych pamiętajmy jednak o zwróceniu szczególnej uwagi na to, czy materiały z jakich są wykonane, charakteryzują się odpornością na trudne warunki, które przecież panują w łazience. Niestety, ale podwyższona temperatura, woda oraz wilgoć to czynniki, które niekorzystnie wpływają na stan mebli powodując najróżniejsze uszkodzenia, tj. rozwarstwianie się krawędzi czy puchnięcie blatów. Tego typu uszkodzenia zwykle powstają na nieodpowiednio dobranych lub źle zabezpieczonych materiałach, z których wykonane są meble.

Drewno jako motyw przewodni
Coraz popularniejszym materiałem stosowanym w aranżacjach łazienek jest drewno, które jeśli tylko będzie odpowiednio zabezpieczone posłużył nam przez wiele lat. Materiał ten daje uczucie ciepła i przytulności we wnętrzu oraz świetnie łączy się z innymi materiałami, np. stalą, szkłem czy ceramiką. Ponadto drewniane szafki czy blaty potrafią optycznie powiększą małe wnętrze łazienki.

Najlepsze rozwiązania do łazienki
Przy wyborze mebli do łazienki trzeba wziąć pod uwagę metraż pomieszczenia i zastanowić się nad tym, do czego ma służyć dany mebel. Jeśli ważne są dla nas walory estetyczne możemy zainwestować w designerskie, stylowe konsole lub szafki przeznaczone pod umywalkę. Takie meble z pewnością dodadzą wnętrzu charakteru.
Jeżeli chcemy zachować dużo wolnej przestrzeni lub zyskać kilka dodatkowych centymetrów optymalnym rozwiązaniem będą szafki wiszące z lustrami. Dodatkowo lustro to świetna metoda na rozświetlenie łazienki.
Urządzając łazienkę warto sięgnąć po jeszcze jeden ciekawy sposób, którym są szafki na wymiar będące złożonym modułem kilku na raz. Szafka pod umywalkę czy wisząca mogą się uzupełniać tworząc spójną kompozycję. Dopasowana linia mebli to dobre rozwiązanie zwłaszcza w dużych łazienkach. W małych z kolei lepiej nie przesadzać z ilością mebli.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *