Sejf domowy – co warto o nim wiedzieć?

Sejf domowy – co warto o nim wiedzieć?

Sejf domowy to jest coś, co dobrze mieć w każdym mieszkaniu. Nie każdy jest zwolennikiem kont bankowych i są osoby, które wolą mieć realną gotówkę (w dużych ilościach) zawsze przy sobie – w takim wypadku sejf będzie doskonałym miejscem na umieszczenie takiej sumy pieniędzy. W sejfie możemy także trzymać drogą biżuterię, cenne drobiazgi (typu złote figurki, zegarki itd.), wartościowe obrazy, ważne oraz cenne dokumenty – w zasadzie możemy tam umieścić wszystko. Jest to bardzo dobre zabezpieczenie, bo nie musimy się martwić o nasze drogocenności w sytuacji, gdy komuś uda się włamać do naszego mieszkania – najcenniejsze rzeczy zostaną bezpieczne. Zanim jednak dokonamy zakupu sejfu warto przemyśleć kilka kwestii. Poniżej znajdziesz poradnik, dotyczący tego czym kierować się przy zakupie sejfu. Zapraszam do lektury!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sejfu?
Na początku warto się zastanowić nad tym, w którym miejscy chcemy umieścić nasz sejf. W sklepie możemy spotkać się z sejfami, które da się schować w meblach albo z modelami wolno stojącymi. Oczywiście jeśli jest to dla nas nie wystarczające to dostępne są także sejfy (takie jak te w filmach), które można zamontować oraz ukryć w ścianie. Pamiętajmy jednak o tym, że miejsce montażu jest bardzo istotne ponieważ od niego będzie zależał także rozmiar naszego sejfu. Decyzja o miejscu sejfu powinna być od razu przemyślana, ponieważ każde zamontowanie sejfu wymaga zakotwienia go do podłoża, a to oznacza, że potem nie będziemy mogli go już nigdzie przenieść. Dlatego jeśli przykładowo chcemy mieć sejf, który umieścimy w naszej szafce nocnej to wiadomo, że będziemy rozglądać się za mniejszym rozmiarem sejfu. Natomiast gdy zależy nam na tym, aby sejf znajdował się blisko nas w trakcie pracy to częstym rozwiązaniem jest umieszczanie go na przykład pod lub w biurku.

Ważna jest także zawartość naszego sejfu
Oczywiście w zależności od tego co chcemy trzymać w naszym sejfie będziemy musieli dopasować do niego odpowiedni rozmiar oraz zabezpieczenia. Obecnie na rynku dostępne są specjalne sejfy, w których można trzymać broń, ale znajdziemy także modele, które nadają się na przykład na trzymanie komputerów przenośnych czy innej elektroniki. Warto wcześniej przeanalizować co będziemy trzymać w sejfie i poszukać czegoś co będzie odpowiadało naszym potrzebom.

Jaki rozmiar sejfu wybrać?
Jeżeli chodzi o rozmiar sejfu to jego wymiary określa się poprzez podanie jego pojemności w litrach, głębokości, szerokości oraz wysokości. W związku z tym, jeśli planujemy trzymać w naszym sejfie małe rzeczy typu biżuteria, klucze, czy paszport to w zupełności powinien wystarczyć nam sejf, którego szerokość oraz wysokość nie będą większa niż te 45 centymetrów.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *