Pomysły na dodatki w łazience

Pomysły na dodatki w łazience

O ile podczas aranżacji łazienki wybór wanny, toalety czy płytek uważamy za kluczowy, to bardzo często zdarza się nam zapomnieć o łazienkowych akcesoriach. Są one jednak niezbędne, bo nie tylko ułatwiają codzienne korzystanie z pomieszczenia oraz przechowywanie praktycznych przedmiotów, ale także decydują o stylu łazienki. Katalogi oraz magazyny wnętrzarskie pełne są inspirujących pomysłów. Najłatwiej osiągnąć zadowalający efekt sięgając po drobiazgi, które przydadzą się każdemu – dozownik lub podstawkę na mydło, kubek na szczoteczki i uchwyt na ręczniki. Ich zakup nie będzie bardzo kosztowny, a wbrew pozorom potrafią odmienić oblicze łazienki.

Eleganckie, ekstrawaganckie i eko
Wyrazisty styl w pomieszczeniach mieszkalnych nikogo już nie dziwi – wiele osób decyduje się na wnętrza bardzo określone: minimalistyczne, nowoczesne lub wręcz przeciwnie – utrzymane w klimacie skandynawskim lub rustykalnym. Nic nie stoi na przeszkodzie, by także łazienka wpisywała się w gusta domowników. Duże znaczenie w kształtowaniu charakteru wnętrza ma wybrana glazura, ale jej dopełnieniem są także dodatki. Ich producenci przygotowują coraz więcej wzorów i wykorzystują zróżnicowane materiały. Dzięki temu miłośnicy minimalizmu mogą wybierać proste formy wykończone metalem lub bezbarwnym szkłem. Pełna przepychu łazienka zyska jeszcze więcej blasku dzięki kompletowi akcesoriów wykończonych kryształkami lub elementami w kolorze starego złota. Zwolennicy naturalnych materiałów i wnętrz utrzymanych w stylistyce eko z pewnością zwrócą się ku dodatkom, które nawiązują do barw ziemi oraz posiadają ciekawą formę lub fakturę. Elementy drewniane lub stylizowane na drewniane można wprowadzić także do łazienki, oryginalnie prezentują się również dozowniki i kubki przypominające nieregularne kamienne naczynia.

Wielka zmiana małym kosztem
Nawet jeśli nie przeprowadzamy całkowitego remontu łazienki, możemy sprawić, że wnętrze zyska zupełnie nową odsłonę. Dodatki to sposób na zmianę, która nie pociąga za sobą dużych kosztów. Jeśli do tej pory całość utrzymana była w jednej tonacji kolorystycznej, można wybrać kontrastowy kolor, który przyciągnie wzrok. Aby złagodzić wygląd bardzo ciemnych płytek, przydadzą się dodatki z delikatnego mlecznego szkła.

http://www.budnet.pl/Jakie_dodatki_wybrac_do_lazienki_Akcesoria_lazienkowe_podkreslajace_wnetrze_lazienki,Akcesoria_lazienkowe,i=25986.html


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *