Lustro do łazienki – jakie wybrać?

Lustro do łazienki – jakie wybrać?

Lustro to swojego rodzaju serce naszych łazienek. Przeglądamy się w nim każdego dnia, czeszemy włosy, robimy makijaż, myjemy twarz oraz zęby. Nie da się zaprzeczyć iż lustro jest elementem niezbędnym w każdej łazience. Poza wieloma funkcjami, które spełnia jest także doskonałą, a także atrakcyjną dekoracją w pomieszczeniu jakim jest łazienka. Dlatego zanim dokonamy wyboru jakie lustro umieścimy w naszej łazience warto poświęcić mu trochę więcej uwagi oraz lepiej przyjrzeć się całej sprawie. Pamiętajmy o tym, że sposób oświetlenia tafli, wielkość oraz kształt ma bardzo duży wpływ na to jak będzie prezentować się nasza łazienka. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, czym się kierować przy wyborze lustra. Życzę miłej lektury!

Jaki wybrać kształt lustra oraz ramy?
Kształt tafli oraz rama lustra to jedne z najbardziej istotnych elementów, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie lustra do łazienki. Obecnie na rynku dostępne są już nie tylko tradycyjne, ale także możemy znaleźć lustra w kształcie kropelki, fali, łezki, kwadratu, owalu czy asymetryczne modele. W przypadku, gdy zafascynujemy się lustrem niestandardowym to ważne jest, aby upewnić się, że jest ono na tyle szerokie, abyśmy byli w stanie się w nim wygodnie przejrzeć stojąc w większej odległości od lustra. Nie możemy zapominać również o ramie. Ona ma tutaj duże znaczenie w szczególności dekoracyjne. Oczywiście wcale nie jest powiedziane, że każde lustro musi posiadać ramę. Obecnie coraz bardziej modne stają się lustra o fazowych krawędziach, które mocuje się na ścianie za pomocą śrub lub wkleja się w glazurę. Trzeba przyznać, że w ten sposób zamontowane lustro naprawdę robi wrażenie. Poza tym takie lustro bez ramy idealnie wpasowuje się do nowoczesnych oraz prostych aranżacji łazienki. Oczywiście ozdobne ramy też ciągle cieszą się dużą popularnością. Możemy dobrać sobie inspirowane barokiem pokoje kąpielowe oraz tafle, które zamykane są w wymyślnych, kolorowych ramach. Zwykle tego rodzaju ramy mogą być zrobione z drewna (postarzane, srebrzone lub złocone) albo z nowoczesnych, lśniących tworzyw takich jak barwiony plastik lub szkło. Wybór należy do Ciebie!

Czy warto kupić duże lustro?
Zaletą dużego lustra jest to, że dzięki niemu nasza łazienka też może wydać się optycznie większa. Jednak musimy pamiętać, że zasada dużych luster doskonale sprawdza się w łazienkach, w których nie mamy okien. Ważne też jest, aby sama łazienka nie była mikroskopijnych rozmiarów, ponieważ wtedy nawet duże lustro tu nie pomoże. Niestety, ale w małych łazienkach duże lustro może odbijać światło kinkietów oraz górnej lampy, przez co może to wprowadzić dysonans oraz zdominować wystrój.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *