Kuchenne rewolucje, czyli 5 cech na które warto zwrócić uwagę kupując meble do kuchni

Kuchenne rewolucje, czyli 5 cech na które warto zwrócić uwagę kupując meble do kuchni

Wybór mebli kuchennych to jedno z najważniejszych zadań podczas aranżacji pomieszczenia. Powinny odznaczać się nie tylko estetyką, ale również funkcjonalnością, bo dzięki nim możliwe jest przechowywanie wszystkich kuchennych sprzętów i akcesoriów, a także przygotowywanie posiłków. Szeroka oferta dostępnych modeli sprawia, że podjęcie decyzji, bywa trudne, warto więc kierować się kilkoma zasadami:

1) Jakość – im wyższa jakość materiałów, wykorzystanych do produkcji mebli, tym lepiej. Tylko wówczas mamy gwarancję, że posłużą nam przez długie lata, nie ulegając zniszczeniu, co przełożyłoby się także na estetykę. Równie ważny jak materiał, jest sposób wykonania i dopracowanie najmniejszych detali.

2) Wymiar – wydaje się, że to oczywiste kryterium wyboru mebli, jednak coraz częściej producenci oferują gotowe zestawy, które nie wpasują się w każde pomieszczenie. Zanim wybierzemy się do sklepu, należy dokonać dokładnych pomiarów i już na tym etapie wstępnie zaplanować układ mebli. Pozwoli to uniknąć sytuacji, gdy pod wpływem impulsu kupujemy zestaw mebli niedostosowany do naszych potrzeb. Czasem lepiej zdecydować się na zamówienie kompletu stworzonego według indywidualnego projektu, na wymiar.

3) Funkcjonalność – o funkcjonalności mebli zadecyduje między innymi układ szafek i półek. Często kupujący nie zwracają uwagi na ten detal, kierując się pierwszym wrażeniem po obejrzeniu frontów. Wielkość półek, ich rozplanowanie, liczba i wielkość szuflad czy ilość przeszkleń zadecydują o tym, czy zmieścimy wszystkie potrzebne rzeczy. Warto postawić na różnorodność – czyli połączenie półek wyższych i niższych, które pozwolą na przechowywanie przedmiotów o różnych rozmiarach oraz szuflad na sztućce.

4) Styl – kuchnia może stanowić osobne pomieszczenie, ale coraz popularniejszym rozwiązaniem jest łącznie jej z jadalnią lub salonem. Wówczas musimy zwracać szczególną uwagę na spójność koncepcji i trzymanie się wybranego stylu.

5) Detale – przesądzą o codziennym komforcie użytkowania. Podczas wyboru mebli kupującym zdarza się zapomnieć o takim drobiazgu, jak na przykład system zamknięć. Wybierając ten oparty na zasadzie zatrzasku, warto zwrócić uwagę, czy na drzwiczkach nie pozostają nieestetyczne ślady po palcach. Detale, które podnoszą komfort korzystania z mebli kuchennych, to również hamulce w zawiasach i samodomykające się okucia.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *