Jakie są rodzaje mebli łazienkowych?

Jakie są rodzaje mebli łazienkowych?

Meble do łazienki to przede wszystkim szafki i półki, które możemy podzielić wedle pewnych kryteriów. Obecnie wybór tych mebli w sklepach jest tak ogromny oraz różnorodny, że można się w tym odrobinę pogubić. Dlatego zanim pójdziemy na zakupy w celu zakupienia szafek i półek łazienkowych dobrze jest się rozejrzeć oraz rozeznać jakie rodzaje, a także modele mamy do wyboru. Nasze zakupy przebiegną na pewno o wiele sprawniej i szybciej, gdy będziemy wiedzieli czego szukać, a nie będziemy musieli godzinami spacerować między półkami zastanawiając się co wybrać. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego jakie rodzaje mebli łazienkowych mamy do wyboru. Zapraszam do lektury!

Jakie mamy szafki łazienkowe?
Oczywiście najbardziej standardowym oraz podstawowym elementem wyposażenia każdej łazienki są szafki. Generalnie szafki możemy podzielić ze względu na sposób ich na montażu na takie jak:

– szafka stojąca, która jest stabilna oraz nie wymaga montażu na ścianie. Taka szafka jest bardzo pojemna i mamy na niej więcej miejsca niż na szafkach, które znajdują się pod umywalką albo wiszą na ścianie. Jedyny minus tego rodzaju szafek to to, że osoby wysokie będą musiały się do niej specjalnie schylać, aby coś z niej wziąć. Pamiętajmy także o tym, aby sprawdzić czy taka szafka stojąca jest wyposażona w nóżki, ponieważ to ułatwiają nam utrzymanie czystości pod meblami oraz chronią przed stycznością z wodą.

– szafka dopasowana do umywalki, czyli mebel, który kupujemy wraz z armaturą. Takie szafki bardzo dobrze się prezentują i doskonale współgrają z umywalką jeśli chodzi o styl oraz rozmiary.

– szafka wisząca, to taka, która nie zajmuje nam miejsca na podłodze. W ten sposób o wiele łatwiej będzie nam czyścić powierzchnie znajdujące się w naszej łazience. Plusem tego rodzaju szafki jest to, że może zawierać dodatkowe elementy, takie jak na przykład lustro. Ponadto możemy powiesić ją w każdym, dowolnym miejscu i wybrać taką szafkę w różnych, odpowiadających nam rozmiarach.

Zalety posiadania szafek w łazience
Szafki są to bardzo wygodne meble, które są wyposażone w drzwiczki, szuflady oraz półki. Jest to dobre rozwiązanie, dzięki któremu mamy dostęp do wszystkich schowanych przedmiotów, a drzwiczki oszczędzają miejsce i sprawiają, że nasze szafki są bardziej pojemne. Przy wyborze szafki do łazienki powinniśmy zwrócić uwagę na to aby pasowała ona do wyznaczonego przez nas miejsca, a także do naszych osobistych preferencji. Oczywiście szafki możemy podzielić także na te otwierane i zamykane. Plusem tych otwieranych jest to, że możemy wyeksponować jakieś elementy naszej łazienki, typu kwiaty, perfumy czy inne ozdoby lub dekoracje.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *