Jakie lampy wiszące wybrać do swojego domu?

Jakie lampy wiszące wybrać do swojego domu?

Urządzenie mieszkania to nie lada wyzwanie – musimy zdecydować jaki kolor będą miały ściany, meble, dodatki, firanki oraz dopasować odpowiednie oświetlenie. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się lampy wiszące, ponieważ oświetlają dobrze całe pomieszczenie i sprawiają, że jest bardziej klimatyczne. Pamiętajmy o tym, że jeśli wybierzemy właściwe oświetlenie do naszego pokoju to możemy wtedy wyeksponować odpowiednio nasze pomieszczenie, ukazać głębie kolorów oraz dodatków, których użyliśmy do aranżacji oraz styl naszego wnętrza. Poniżej znajdziesz poradnik, dotyczący tego, co warto wiedzieć o lampach wiszących. Zapraszam do lektury!

Jaka powinna być wysokość naszej lampy?
Nie możemy zapominać o tym, że wysokość na której umieścimy naszą lampę ma bardzo duże znaczenie, ponieważ jest ona w pełni zależna od metrażu naszego pomieszczenia. Generalnie zasada jest taka, że im mniejsze mamy pomieszczenie to tym niżej nasze klosze mogą wisieć. Wtedy światło staje się o wiele bardziej intensywne, ale ma mniej przedmiotów do oświetlenia, więc działa lepiej. Jeśli zaś chodzi o większą powierzchnię pomieszczenia to w tym przypadku, lepiej dla nas, aby klosz naszej lampy znajdował się zdecydowanie wyżej, po to, aby mogła ona swoim zasięgiem oświetlić jak największą ilość przedmiotów w naszym pokoju. Możemy tutaj sobie porównać wszystko na podstawie przykładu – dajmy na to, że nasze pomieszczenie ma metraż około 40 metrów kwadratowych to wtedy klosz musimy umieścić mniej więcej na wysokości 20 centymetrów od sufitu. Poza tym pamiętajcie o tym, że zbyt wysoko zamocowana lampa niestety, ale może przyczynić się do tego, że nasz pokój będzie wydawał się niedoświetlony, a tego chcielibyśmy uniknąć. W przypadku, gdy nasz żyrandol umieścimy znowu zbyt nisko to po pierwsze wysokie osoby mogą o niego zawadzać głową (co może być niebezpieczne) oraz takie światło może nas najzwyczajniej w świecie oślepić.

Czym się kierować przy zakupie lampy wiszącej?
Przede wszystkim kupując lampę powinniśmy dopasować do niej żarówki o odpowiedniej mocy oraz kolor światła. Pamiętajmy o tym, że każde pomieszczenie w naszym domu ma nam służyć w różnych celach. W kuchni potrzebujemy odpowiedniego oświetlenia do przygotowania posiłków, w łazience do kąpieli i prania, a w pokoju do oglądania telewizji czy czytania książki. W związku tym, jeśli na przykład chcemy dopasować światło do naszego gabinetu to na pewno dobrym pomysłem będzie tutaj zakup lamp, które dają nam mocne, jasne światło, ponieważ będzie ono nas mobilizować do aktywności oraz pracy. Natomiast w naszej sypialni dobrze będzie funkcjonować światło, które nada naszemu wnętrzu trochę charakteru i wyrazu.

Więcej porad na temat oświetlenia oraz rodzajów lamp znajdziesz na blogu Mateomarket.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *