Jaki dywanik łazienkowy wybrać do łazienki?

Jaki dywanik łazienkowy wybrać do łazienki?

Dywanik łazienkowy to bardzo ważny element każdej łazienki. Nikt chyba nie lubi wychodzić z wanny lub z prysznica bosymi stopami prosto na zimną posadzkę. Dywaniki łazienkowe pomagają nam zachować higieniczną czystość, a także podwyższają nasz komfort użytkowania łazienki. Pamiętajmy również o tym, że w łazience tuż po kąpieli czy prysznicu posadzka może być śliska, a co za tym idzie bardzo łatwo możemy się poślizgnąć lub upaść na ziemię. Dlatego kupno ładnie prezentującego się dywanika, który będzie wykonany z dobrej jakości materiałów to na pewno będzie dobra oraz opłacalna dla nas inwestycja. Oczywiście zanim dokonamy zakupu dobrze jest zastanowić się oraz poczytać trochę na temat tego – jaki konkretnie dywanik do łazienki nas interesuje. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, czym kierować się przy wyborze dywanika do łazienki.

Jaki powinien być dobry dywanik łazienkowy?
Przede wszystkim dobry dywanik łazienkowy to taki, który jest ciepły w dotyku oraz zapewnia nam komfort użytkowania łazienki, a także taki który zadba o nasze bezpieczeństwo, gdy posadzka w łazience będzie śliska. W związku z tym bardzo ważne jest, aby dywanik zrobiony był z materiałów, które mają dobrą przyczepność. Oczywiście czasami jest to cienka warstwa gumy, natomiast w przypadku dywaników piankowych (takich jednomateriałowych) producenci sami dobierają właściwe tworzywo. Warto wspomnieć również o tym, że jeżeli chodzi o wierzch takich dywaników to możemy tutaj wybierać pomiędzy gumowymi albo piankowym oraz wykończonymi tkaninami (zwykle bawełnianymi).

Dywanik łazienkowy powinien być funkcjonalny oraz estetyczny!
Bardzo często przy wyborze dywanika łazienkowego to właśnie walory estetyczne są brane na pierwszym miejscu pod uwagę. Nie powinno to być jednak nasze jedyne kryterium, ponieważ dobry dywanik łazienkowy powinien być nie tylko ładny, ale także i funkcyjny. Do małych łazienek można polecić dywaniki łazienkowe, które są okrągłe, ponieważ mogą one pomóc nam zwiększyć komfort użytkowania przestrzeni przed umywalką oraz przed wanną. Nie poleca się go jednak w przypadku wanien obudowanych. O wiele lepiej takie okrągłe dywaniki sprawdzą się przy wannach wolno stojących lub o nietypowym kształcie. Dywanik eliptyczny będzie tutaj o dużo bardziej uniwersalny. Poza tym warto pomyśleć również nad czerwonym dywanikiem łazienkowym, aczkolwiek jest to bardzo odważne estetyczne posunięcie. Taki kolor dywanu na pewno doskonale sprawdzi się w nowoczesnych, białych lub czarnych łazienkach. Na pewno będzie to oryginalny dywanik łazienkowy, ale z racji, że jego kolor jest jednak dość ciemny nie powinien się zbyt często brudzić. Warto więc spróbować!


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *