Jaką betoniarkę kupić na własny użytek?

Jaką betoniarkę kupić na własny użytek?

Każdy kto kiedykolwiek miał do czynienia z pracami budowlanymi oraz remontowymi – doskonale wie jak ważną i potrzebną maszyną budowlaną jest betoniarka. Obecnie sklepy oferują przeróżne modele oraz rodzaje betoniarek, więc jest w czym przebierać. Tego rodzaju maszyny budowlane różnią się między sobą jakością materiałów, które zostały użyte do ich produkcji, typem mieszalnika, specyfiką pracy czy choćby pojemnością. Dlatego wybór odpowiedniego urządzenia wcale do łatwych nie należy. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego czym warto się kierować przy wyborze betoniarki. Miłej lektury!

Którą betoniarkę wybrać?
Generalnie rzecz ujmując betoniarki bębnowe mają bardzo prostą konstrukcję, jednak przed ich zakupem warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Przede wszystkim bardzo ważna jest pojemność naszej betoniarki. Jeśli chcemy jej używać do prostych prac budowlanych to spokojnie wystarczy nam betoniarka o pojemności do 150 litrów. Takie urządzenie doskonale się spisze do użytkowania przez dwie lub trzy osoby. Natomiast jeśli planujemy używać naszej betoniarki do jakiś większych prac budowlanych oraz będzie ona obsługiwana przez większą liczbę budowlańców to warto zastanowić się nad zakupem betoniarki o pojemności trzysta litrów lub więcej. Poza pojemnością parametr, na który warto zwrócić uwagę jest to moc silnika. To właśnie ona odpowiada za wydajność naszego urządzenia. W przypadku betoniarek o większej mocy to nie wymagają już one rozruchu, a co za tym idzie możemy je włączać w czasie, kiedy zostały już zapełnione. Jeśli zaś chodzi o tańsze betoniarki, którą mają moc poniżej 0,50 kW to trzeba je uruchomić na pusto, a dopiero potem stopniowo należy uzupełniać składniki mieszanki betonowej. Niestety, ale w takiej sytuacji wydajność urządzenia jest niższa natomiast nasze prace mogą być opóźnione, czego raczej wolelibyśmy uniknąć.

Jakie są rodzaje betoniarek?
Betoniarki możemy podzielić ze względu na ich mobilność – mamy do wyboru betoniarki samochodowe, stałe oraz przenośne. Oczywiście urządzenia stacjonarne nie nadają się przenoszenia, a także zwykle charakteryzują je naprawdę bardzo duże rozmiary. Jeśli chodzi o betoniarki przenośne to są one dość lekkie, ich pojemność jest ograniczona oraz zwykle posiadają mieszalnik bębnowy (tzw. betoniarka wolnospadowa). Natomiast co do betoniarek samochodowych, zwanych gruszkami to są one już bardziej zaawansowane technologicznie. Takie urządzenia potrafią pracować bez przerwy, przygotować dużą ilość zaprawy oraz możemy przewozić je w dowolne miejsce kiedy tylko chcemy. Oczywiście jak łatwo się domyślić jednym minusem tego rodzaju betoniarek, jest ich niestety nie najniższa cena.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *