Jaką baterię wybrać?

Jaką baterię wybrać?

Po zamontowaniu umywalki przychodzi czas na wybór baterii. Wzory są różnorodne, stąd też nie ma problemu z dostosowaniem ich stylu do wystroju wnętrza. Kształty są bardzo różne, a najczęściej wybierane są te o opływowej strukturze. Łatwe w czyszczeniu dodają łazience dodatkowego uroku. Funkcję dekoracyjną będą pełnić baterie w stylu minimalistycznym. Wykonywane są one najczęściej z mosiądzu z elementami porcelany.

Baterie łazienkowe dzielimy na naścienne i sztorcowe. Pierwsze z nich montowane są bezpośrednio do instalacji natomiast drugie umieszczane są na umywalce, wannie w odpowiednio przygotowanym do tego otworze. O rozwiązaniu, na które się zdecydujemy w większości przypadków decyduje miejsce montażu.

Jeśli chodzi o wannę to najczęściej wybieranym rozwiązaniem są baterie sztorcowe. W przypadku umywalek naścienne. Zapewnia to komfort użytkowania gdyż nie napotykamy na problem wychlapywania się płynącej do umywalki wody ze względu na dużą wysokość.

Do ustalenia pozostaje jeszcze kwestia czy baterie będą jedno czy dwuuchwytowe. Baterie dwuuchwytowe stosowane są od wieków. Posiadają dwa osobne kurki. Jeden do wody ciepłej a drugi do zimnej.

Baterie jednouchytowe są o wiele wygodniejsze w obsłudze. Jednym ruchem możemy ustawić strumień wody oraz jej rodzaj. Przesuwając uchwyt w poziomie wybieramy temperaturę wody. Poruszając nim w górę regulujemy ciśnienie oraz strumień. Według ekspertów jest to rozwiązanie o wiele bardziej ekonomiczne, bowiem łatwiej i szybciej można ustalić właściwą temperaturę wody.

Wydawać się można, że oszczędności będą niewielkie, jednak w przekroju całego roku różnica okaże się zauważalna.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *