Jak wyposażyć łazienkę?

Jak wyposażyć łazienkę?

Rynek zajmujący się sprzedażą asortymentu do wyposażenia łazienek jest bardzo rozbudowany. Warto, więc przed aranżacją pomieszczenia zapoznać się z proponowanymi i topowymi rozwiązaniami.

Wiele osób często rezygnuje już z instalacji standardowej wanny decydując się na zajmującą mniej miejsca kabinę prysznicową. Istnieją różne wersje zakupu. Z brodzikiem lub bez, otwarte lub zamknięte, z deszczownicą lub elementami masującymi. Przed zakupem wiele zależeć będzie od wielkości łazienki.

W małej najlepszym rozwiązaniem jest prysznic narożny zajmujący mało miejsca, przestrzeń, która zwykle jest niewykorzystywana. Chcąc zaoszczędzić dodatkowe miejsce można zrezygnować z instalacji brodzika a zapewnić odpływ bezpośrednio w podłodze. Ciekawym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie prysznic otwarty.

Na instalację prysznica decydują się z reguły ludzie młodzi. Starsi mają pewne obawy jednak odpowiednie elementy wyposażenia spowodują, że również dla nich będzie to bezpieczne miejsce. Brodzik powinien być w tym przypadku niski, drzwi łatwe do otwierania. Wewnątrz przyda się poręcz oraz siedzisko ułatwiające mycie.

Rozwiązanie bez instalacji brodzika będzie możliwe tylko w przypadku posiadania odpowiedniego podłoża. Powinno ono zawierać izolację przeciwwodną oraz sprawny system odpływowy. Ważne są również płytki. Lepsze będą większe gdyż łatwiej uzyskać konieczny do spływu wody spadek. Dla najbardziej wymagających klientów umożliwiono montaż w kabinie paneli do masażu. Zawierają one wbudowane minikomputery oferujące wiele różnych programów.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *