Jak wybrać najlepsze taczki do ogrodu?

Jak wybrać najlepsze taczki do ogrodu?

​Taczki ogrodowe to jedne z najbardziej poszukiwanych narzędzi do transportu małych ładunków nie tylko podczas prac ogrodowych, ale także w budownictwie. Taczki ogrodowe są niezwykle przydatne podczas prac ogrodowych. Jednak należy pamiętać o ich właściwym wyborze. Przed zakupem taczek powinniśmy koniecznie określić rodzaj zadań, do których będą one wykorzystywane. Prawidłowe dobranie narzędzia jest warunkiem wstępnym jakości i efektywności naszej pracy.

Liczba kół
Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze taczek jest liczba kół. Większość taczek ogrodowych ma jedno lub dwa koła. Główną różnicą jest wygoda użytkowania. Śmiało można tutaj użyć porównania do różnic w jeździe motorem, a samochodem. Taczki z dwoma kołami są z pewnością bardziej stabilne i łatwiejsze w obsłudze, szczególnie dla osób, które mają ograniczone możliwości ruchowe. Nie wymagają bowiem użycia dużej siły. Taczki dwukołowe są najczęściej kupowane w celu przewożenia cięższych ładunków. Jeżeli planujemy stworzenie skalniaka i chcemy taczkami wozić ciężkie kamienie, dwukołowe sprawdzą się doskonale. Taczki jednokołowe mają za to świetną zwrotność. Te taczki są kupowane z myślą o przewożeniu ładunków w ograniczonej przestrzeni lub na trudnym terenie. Taczka z jednym kołem będzie szybsza na ostrych zakrętach i łatwiejsza do manewrowanie na wąskich ścieżkach ogrodowych. Idealnie nada się do wywożenia liści czy suchych gałęzi z ogrodu. Należy jednak wziąć pod uwagę, że taczka z jednym kołem będzie stanowiła większe obciążenie dla obsługującej ją osoby. Z tego powodu taczki jednokołowe nie są kupowane do przewożenia cięższych ładunków. Byłoby to zbyt niewygodne i męczące.

Nośność i pojemność
Pojemność taczek określana jest na podstawie głębokości kosza i może wynosić od 40 do 200 litrów. O nośności i pojemności decydują ogólne wymiary taczek. Pamiętajmy, że im większa nośność taczek, tym szersze ich ramiona. Dlatego, jeśli planujemy kupić taczki do pracy w ograniczonej przestrzeni, musisz wziąć pod uwagę szerokość bram i ścieżek, w przeciwnym razie taczka może stać się bezużyteczna. Poza tym zwracajmy uwagę na całkowitą wagę taczki. Jeśli pusta taczka waży ponad 30 kg, będzie trudniejsza do kontrolowania. Dlatego dwa razy pomyślmy przed zakupem taczki ogrodowej. Jednym z decydujących czynników powinny być także uchwyty. Najlepiej sprawdzą się uchwyty z gumy lub miękkiego plastiku. Uchwyty wykonane z tych materiałów pozwolą na łatwiejsze manipulowanie taczką i nie będą powodowały nieprzyjemnych odcisków.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *