Jak wybrać meble do łazienki?

Jak wybrać meble do łazienki?

Czasy, kiedy łazienka była miejscem w którym stała tylko wanna i umywalka już dawno minęły. Teraz projektanci prześcigają się w projektowaniu coraz to nowych wyposażeń do łazienki. Coraz częściej słyszy się o urządzaniu sobie w domu salonu kąpielowego, który robi naprawdę duże wrażenie. Generalnie w łazienkach możemy spotkać takie meble jak półki czy szafki albo czasami nawet postarzane komody. Nie ma tu w zasadzie żadnych ograniczeń poza naszą własną wyobraźnią. Aby urządzić naszą łazienkę z głową to warto jednak poczytać trochę o meblach, które i dlaczego warto wstawić do łazienki. Poniżej znajdziesz artykuł, dotyczący tego jakie meble warto wybrać do łazienki. Miłej lektury!

Zmierz wymiary swojej łazienki!
Przede wszystkim, zanim w ogóle zabierzemy się za kupno mebli do łazienki to koniecznie musimy zmierzyć nasze pomieszczenie, aby wiedzieć ile mamy miejsca do zagospodarowania. Pamiętajmy o tym, że jeśli nasza łazienka jest nie duża to meble nie powinny zajmować zbyt dużo miejsca, bo nie będziemy czuli się w takiej łazience zbyt dobrze. Ponadto ważne jest, aby pozostawić trochę luzu koło naszej toalety, wanny oraz umywalki – zarówno z przodu jak i po bokach. Natomiast jeśli w naszej łazience znajdują się wnęki to powinniśmy je bardzo dokładnie wymierzyć i postarać się jak najlepiej zagospodarować tą przestrzeń. Nie zapominajmy także o tym, aby sprawdzić czy miejsca w których planujemy na przykład powiesić półkę nie będą blokować nam dostępu do toalety czy też umywalki, ponieważ mija się to z celem. Na szczęście tutaj z pomocą przychodzą nam specjalne programy komputerowe, w których możemy sobie zaprojektować oraz zagospodarować nasze pomieszczenie, aby meble i armatura ze sobą współgrały, a nie sobie przeszkadzały.

Jakie kolory mebli do łazienki wybrać?
Wybierając meble do łazienki bardzo istotny jest ich kolor. W przypadku gdy zdecydowaliśmy kupić meble od różnych producentów to wtedy na nas spoczywa obowiązek, aby dobrać je wszystkie tak, aby kształtem, kolorem oraz stylem pasowały do siebie. W związku z tym zanim wybierzemy się na zakupy dobrym pomysłem będzie określić dominujące w naszej łazience barwy i dopiero do nich wybierać i dopasowywać odpowiednie meble. Na szczęście teraz w sklepach mamy do wyboru całą gamę przeróżnych kolorów i odcieni, także nie musimy się martwić, że nie uda nam się znaleźć naszego wymarzonego koloru mebli do łazienki.

Czy warto kupić komody łazienkowe?
Jeśli chodzi o komody łazienkowe to muszę one pasować stylem do naszej łazienki. Są to niskie, stojące meble, które przypominają trochę półsłupki łazienkowe. Zazwyczaj składają się one z dwóch drzwiczek oraz z jednej lub dwóch szuflad. Pamiętajmy jednak, aby nie umieszczać w łazience komody, które jest przeznaczony do sypialni czy też salonu, ponieważ nie posiada ona wymaganych zabezpieczeń przed wilgocią.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *