Dlaczego warto mieć w domu dywan?

Dlaczego warto mieć w domu dywan?

Dywan jest idealnym rozwiązaniem na zakrycie zniszczonej podłogi. Po za tym pełni on funkcję dekoracyjną i często jest niezbędnym elementem wystroju pomieszczenia.

Dywany są tkane ręcznie lub produkowane maszynowo. Różny jest też materiał, z którego są wykonane. Dedykuje on miejsce przeznaczenia dywanu. Cechami charakterystycznymi dywanu dobrej, jakości jest gęstość, miękkość i łatwość w utrzymaniu. Zapoznajmy się, więc z rodzajami dywanów oraz ich przeznaczeniem.

Materiałami, z których najczęściej wykonuje się dywany są: wełna, bawełna i jedwab. Wszystkie one zapewniają dywanowi odpowiednią miękkość oraz są odporne na zabrudzenia. Wyjątkową odporność na ścieranie oraz zabrudzenia mają dywany wykonane z polipropylenu. Kupując dywan spotkamy się również z takimi, które wykonane są z akrylu i poliamidu.

Wybierając dywan zwróćmy uwagę w szczególności na miejsce przeznaczenia. Do przedpokoju nadają się dywany odporne na zabrudzenia i ścieranie. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą dywany w kolorach ciemne oraz o niskim runie.

Pokój dzienny i jadalnia to miejsce dla dywanu sprężystego i łatwego do czyszczenia. Wskazanym materiałem w tym przypadku jest wełna. Pokój dziecięcy to miejsce dla dywanu bardzo kolorowego i miękkiego, bezpiecznego do zabawy. Zadbajmy o niski włos oraz materiał – poliamid.

W sypialni najlepiej sprawdzi się dywan jasny, z wysokim włosiem oraz bardzo miękki. Ma on zapewniać ciepło oraz komfort chodzenia na bosaka. Idealnym materiałem będzie akryl lub wełna. Dywany z reguły oferują bardzo szeroki wachlarz kolorów i wzorów. Ich cena zależy przede wszystkim od rozmiaru, zastosowanego materiału oraz techniki produkcji. Najdroższe są dywany bawełniane tkane ręcznie.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *