Czym się kierować przy zakupie lamp stojących?

Czym się kierować przy zakupie lamp stojących?

Lampy stojące często nazywane są także lampami podłogowymi, które dają nam bardzo dużą swobodę, jeśli chodzi o urządzanie naszych pomieszczeń. Największym atutem tego rodzaju oświetlenia jest to, że są to lampy, które nie tylko pięknie się prezentują, ale mają one także swoje praktyczne zastosowanie. Właściwie wybrana oraz dopasowana lampa podłogowa sprawi, że nasz pokój czy też salon będzie bardziej przytulny i będziemy chcieli przesiadywać w nim całymi dniami i wieczorami. Pomimo iż lampy stojące są zwykle oświetleniem dodatkowym w naszych pomieszczeniach, które wspomaga oświetlenie główne – to bez nich wiele wnętrz straciło by swój urok oraz blask. Poniżej znajdziesz poradnik, dotyczący tego, czym warto kierować się przy zakupie lamp podłogowych. Zapraszam do lektury!

Na co zwrócić uwagę, przy wyborze lampy stojącej
Przede wszystkim zanim dokonamy zakupu lampy podłogowej do naszego domu to dobrze jest się zastanowić czy bardziej będzie nam zależało na praktycznej funkcji tego rodzaju oświetlenia, czy może jednak na tej dekoracyjnej. W przypadku, gdy bardziej chodzi nam o użyteczną lampę to powinniśmy pomyśleć o zakupie modelu z regulowanym kątem padania strumienia światła oraz wysokością – wtedy będziemy mogli dopasować lampę do każdego pomieszczenia oraz własnych potrzeb. Poza tym jeśli z wydzielonego miejsca w pomieszczeniu korzysta naraz kilka osób to w tym przypadku swobodne sterowanie światłem jest bardzo pomocne. Jeśli chcemy tylko delikatnie ocieplić wizerunek naszego pokoju to warto zastanowić się nad lampą z abażurem nastawionym na dół. Natomiast gdy zależy nam na większej ilości światła (na przykład dlatego, że chcemy umieścić tą lampę w naszym gabinecie, w którym dużo pracujemy) to lepiej będzie zakupić lampę, której klosze skierowane są wyraźnie w górę. Koniecznie powinniśmy również przyjrzeć się podstawie lampy, ponieważ skoro ma być ona ustawiona bezpośrednio na podłodze to jej konstrukcja powinna być stabilna oraz solidna – dobrze jest to wcześniej sprawdzić, aby uniknąć nie przyjemnych niespodzianek w przyszłości.

Zwróć uwagę na materiał, z którego wykonana jest lampa!
Obecnie modne, współczesne wnętrze to takie, które jest minimalistyczne w formie, w zagospodarowaniu przestrzeni oraz w poszczególne elementy wyposażenia – warto o tym pamiętać przy wyborze lampy stojącej. Poza tym istotne jest także, aby przyjrzeć się z jakiego materiały został wykonany abażur, ponieważ jego wymiana pozwoli nam na szybką oraz efektywną zmianę wystroju, co jest dużym plusem oraz ułatwieniem. Dobrze jest także zwrócić uwagę na wysokość naszej lampy, ponieważ od tego zależy jak będzie ona komponować się z naszym wnętrzem oraz ile będzie dawać światła.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *