Ceramiczne płytki jak drewniane !

Ceramiczne płytki jak drewniane !

Płytki ceramiczne zyskują coraz większą popularność. Już nie tylko okupują łazienki i kuchnie, ale zaczynają wychodzić na salony. Jest to możliwe, dzięki precyzyjnej imitacji drewna przez płytki ceramiczne. Mają wiele zalet: wyglądają wspaniale, wręcz nietuzinkowo i są bardzo trwałe.

Wybór na rynku jest naprawdę duży. Dlatego tak łatwo ceramiką zastąpić obecne elementy wnętrza jak parkiety, deski czy panele. Coraz więcej osób docenia ich niezaprzeczalne cechy. W przeciwieństwie do paneli, ceramiczne płytki trudno zarysować czy uszkodzić. Są łatwo zmywalne i nie trzeba stosować względem nich specjalnych działań pielęgnacyjnych.

Naturalnie” drewniane

Na rynku dostępne są różnorodne kolekcje drewnianych płytek. Ich fenomen polega na tym, że wiernie odwzorowują słoje oraz naturalne krzywizny charakterystyczne dla drzewa. Tak precyzyjny efekt osiąga się za pomocą cyfrowej techniki nadruku. Najpopularniejsze są imitacje desek dębowych, a wśród tych wyróżnia się kilka odmian. Dostępne są najróżniejsze odcienie: miodowy, złoty, bielony, czerwony oraz naturalny.

Ceramika na salonach

To na co się zdecydujemy jest zależne wyłącznie od naszego gustu: matowa płytka z gresu czy może szkliwowa? Płytki wyłożone na podłodze czy na ścianie? Ciekawym rozwiązaniem jest także mozaika w najróżniejszych postaciach. Dobrze sprawdza się na listwach. Wiele z kolekcji drewnianych płytek ceramicznych jest tak gustownych, że mogą pasować nie tylko do łazienek czy kuchni, ale wspaniale sprawdzą się w przedpokoju czy np. w salonie. Nadają się również na elewację zewnętrzną. Z powodzeniem zastąpią drewniane deski podłogowe, na pierwszy rzut oka trudno odkryć różnicę. Mają satynowe wykończenia, są połyskliwe i wyglądają naprawdę estetycznie. Wszelkie triki zastosowane przez projektantów jak np. subtelne przetarcia i postarzenia dodają ceramice prawdziwego uroku i autentyczności.

Praktyczne

Jak wspomnieliśmy na początku łatwo je utrzymać i pielęgnować. Choć przypominają wyglądem panele podłogowe to są od nich o wiele trwalsze. Większość z tych płytek jest mrozoodporna. W dodatku mają wysoką klasę ścieralności.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *