Narzędzia dla początkującego ogrodnika

Narzędzia dla początkującego ogrodnika

Spędzanie czasu w ogrodzie nie powinno być uciążliwe. Wręcz przeciwnie, nasze ogrody powinny spełniać funkcję terapeutyczną i relaksującą. Warto, więc zatroszczyć się o odpowiedni zestaw narzędzi ogrodowych. Jeśli posiadamy właściwe narzędzia, możemy cieszyć się powiększaniem i dbaniem o stan naszego ogrodu przez cały sezon.

Rękawiczki

To najważniejsze „narzędzie”, ponieważ chroni nasze dłonie przed obrażeniami, a o te podczas prac ogrodowych nie trudno. Rękawice są najczęściej używane podczas sadzenia roślin, przycinania krzewów i drzewek oraz kopania. Warto używać ich również, gdy używamy środków chemicznych. Do prac ogrodowych przeznaczmy kilka par bawełnianych lub skórzanych rękawiczek.

Łopata

To wszechstronne narzędzie jest najlepsze do przenoszenia gleby i kopania. Nie musimy mieć dużej łopaty, ale powinna ona być wystarczająco mocna, aby przenieść dużą porcję ziemi. Pamiętajmy o tym, aby regularnie ostrzyć łopatę i przechowywać ją prawidłowo. Będzie nam wówczas dłużej służyła.

Nożyce

Posłużą do kształtowania krajobrazu. Możemy wykorzystać je do przycinania traw wokół krzewów i bylin lub formowania żywopłotów. Upewnijmy się, że narzędzie jest ostre, dzięki czemu jest bardziej skuteczne. Powinno być również precyzyjne oraz bezpieczne w użytkowaniu.

Nożyczki

Są używane w przypadku delikatnych kwiatów. Ich ostrza są najlepsze do przycinania martwych kwiatów i liści oraz przecinania sznurków. Pamiętajmy, aby kupić nożyce ogrodowe – nie standardowe nożyczki. Nożyczki ogrodowe mają różne ostrza, dzięki którym zajęcia w ogrodzie stają się łatwiejsze.

Łopatka ogrodnicza

To narzędzie pozwoli nam zaoszczędzić czas i pracę w naszym ogrodzie. Podczas gdy często wyciągamy chwasty za pomocą dłoni, łopatka usunie je razem z korzeniami. Poszukajmy dwuczłonowego narzędzia, które z drugiej strony posiadać będzie niewielkie grabki pozwalające poluzować glebę. Kupmy łopatkę z miękkim uchwytem, ​​dzięki czemu praca będzie wygodniejsza.

Motyka ogrodowa

To narzędzie jest niezbędne do utrzymania zadbanego ogrodu. Możemy użyć motyki ogrodowej, aby przekopać kwietnik, usunąć trudne chwasty i rozbić glebę. Motyki z długim trzonkiem przyniosą ulgę naszym plecom. Jeżeli zależy nam, aby pielenie było bardziej precyzyjne, wybierzmy krótsze motyczki, którymi będziemy w stanie sprawniej operować.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *