Który klimatyzator przenośny będzie najlepszy?

Który klimatyzator przenośny będzie najlepszy?

Z latem jest tak, że wszyscy je uwielbiamy oraz na nie czekamy, ale gdy już przyjdzie to bywa, że jest nam za gorąco i tęsknimy za wiosną czy jesienią. Nikt nie lubi rozpływać się z gorąca przy temperaturze 27 – 30 stopni Celsjusza, jeśli nie jest to plaża tuż obok pięknego, zimnego oceanu. W takiej sytuacji z ratunkiem przychodzą nam tutaj takie urządzenia jakimi są klimatyzatory przenośne. Dlatego, jeśli zależy Ci na komforcie w swoim mieszkaniu w trakcie piekielnego żaru to zdecydowanie warto zainwestować w tego rodzaju sprzęt. Jest to niewielki wydatek, a na pewno przyniesie Ci ulgę oraz dobre samopoczucie w gorące, letnie dni. Doskonałym, a także wygodnym rozwiązaniem będzie tu klimatyzator przenośny, ponieważ jest to urządzenie niewielkie oraz kompaktowe, które swobodnie możemy sobie przenosić z jednego pokoju do drugiego kiedy tylko chcemy. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat przenośnych klimatyzatorów to zapraszam do lektury tego artykułu!

Jaka powinna być moc chłodnicza/grzewcza klimatyzatora przenośnego?
Tutaj jest ustalona pewna granica, wedle której moc chłodnicza przenośnych klimatyzatorów nie jest większa niż cztery kilowaty, ale nie mniejsza niż dwa kilowaty. Natomiast moc grzewcza może osiągać nawet do 4,5 kW. Przy dopasowaniu klimatyzatora przenośnego bardzo ważna jest kubatura naszego pomieszczenia. Aby ją obliczyć musisz przemnożyć wysokość swojego pokoju przez jego powierzchnię. Dzięki temu otrzymamy wynik w metrach sześciennych. Przykładowo więc dajmy na to, że chcesz ochłodzić sobie pokój o rozmiarze czterech metry na pięć metrów przy wysokości dwa i pół metra. Wtedy mnożymy sobie cztery razy pięć i to razy dwa i pół to wychodzi nam 50 metrów sześciennych. W związku z tym moc klimatyzatora, która będzie pożądana przy takim pomieszczeniu powinna wynosić minimalnie 2250 W, czyli 2, 25 kW. W przypadku, gdy nasz pokój ma okna, które są zwrócone na południe oraz jest solidnie naświetlony to dobrze jest dodać sobie przynajmniej dziesięc procent mocy. Jeśli pomieszczenie które chcemy klimatyzować jest naprawdę duże, a nie jest to zwykły pokój mieszkalny to dobrze jest się zastanowić nad kupnem bardziej wydajnego oraz stacjonarnego urządzenia, ponieważ mobilny klimatyzator może to być za mało.

Jaki powinien być przepływ powietrza?
Jeśli chodzi o przepływ powietrza to podawany on jest w parametrach m3/h. Generalnie obowiązuje taka zasada, że im wyższa jest ta wartość tym wydajniejsze oraz szybsze jest chłodzenie naszego klimatyzatora. Czasami naprawdę dobre oraz mocne klimatyzatory mogą dla nas przerobić w ciągu jednej godziny nawet do 400 m3 powietrza – co jest naprawdę imponujące.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *